Nullkulu

Nullkulu

kes oli marie under?

Kes oli Marie Under?

Marie Under oli tuntud eesti luuletaja, kes elas aastatel 1883-1980. Tema loomingut on raske kirjeldada ühesõnaga, kuna tema luuletused käsitlevad erinevaid teemasid ja väljendavad keerulisi tundeid. Marie Under pühendus kirjutamisele juba varases eas, alates viieteistkümneaastasena. Tema esimesed luuletused ilmusid ajakirjas “Noor-Eesti” ning peatselt sai temast “Noor-Eesti” liige.

Underi luules on palju mõtteid armastusest, kaotusest, õnnest ja õnnetusest. Ta on tuntud ka mõtlemapanevate tsitaatide poolest, mida on sageli kasutatud erinevates kontekstides.

Underi tööd võib pidada ka feministlikeks. Ta käsitles sageli naiste õigusi ning poliitilist diskrimineerimist.

Underi luuletused on avaldatud erinevates kogumikes ja nad on saavutanud suurt populaarsust. Ta on tänaseni üks kõige armastatumaid eesti luuletajaid. Underi loomingu väärtust on raske alahinnata ning tema luuletused mõjutavad eesti kirjandust tänaseni.

Luuletuste huvilised võivad Marie Underi loomingut nautida nii eesti keeles kui ka tõlgitud kujul. Paljud tema luuletused on tõlgitud nii inglise kui ka saksa keelde. Tõlkimine võib olla keeruline, kuna Underi luulel on sügav sisu ja ta kasutab sageli metafoore ning teisi kirjanduslikke tehnikaid.

Sageli loetakse Marie Underi luuletusi koolides kohustusliku kirjandusena. Tema tööd on mõistetavad erinevatele vanusegruppidele ja sobivad hästi lugemiseks nii algkooliõpilastele kui ka täiskasvanutele.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Marie Under oli üks eesti kirjanduse suurkuju, kelle looming on kättesaadav ja armastatud nii oma kodumaal kui ka mujal maailmas. Underi tööd on täis metafoore, tundeid ja kirglikku altruismi. Ta väljendas raskete teemade kohta sageli elusaid mõtteid ning ta on tänaseni mõjukas autor eesti kirjandusmaastikul.

Veel.