Nullkulu

Nullkulu

kes helistab?

Kes helistab – saladused, mida sa peaksid teadma telefonikõnede kõrvale jätmiseks

Telefonikõned võivad olla käänulised teed, kus on raske navigeerida. Loomulikult on meil kõigil oma elus hetki, kus me peame võtma vastu tundmatuid telefonikõnesid, näiteks reklaamikõnesid, telefonimüüjaid, võõraid numbreid, petisid ja teisi tuvastamata numbreid. Kuid kas sa teadsid, et on viise, kuidas saad nende kõnede saabumist vältida või nendega tegelemiseks paremini valmis olla? Selles artiklis räägime sulle saladusi, mida sa peaksid teadma, et sa võiksid oma igapäevaelus tunda ennast vähem segatuna ja vältida ebameeldivaid olukordi, mis võivad kaasneda tundmatute telefonikõnedega.

Mida sa peaksid tegema võõra numbri helistamise korral?
Kui sa saad kõne tundmatult numbrilt, peaksid sa kõnele vastama, kuid see ei tähenda, et peaksid oma isiklikku teavet kõnelejaga jagama või talle kedagi teist ette näitama. On mitmeid võimalusi, mis aitavad sul eristada, kas tegemist on legitiimse või kahtlase kõnega ning kuidas neile vastuseid anda. Mõned neist viisidest hõlmavad kõne mittevastamist, numbri blokeerimist, võimaliku pettuse kirjeldamist, võõra numbri identifitseerimist ja vastavaid meetmeid.

Telefonimüüjad – kes nad on ja kuidas nendega toime tulla?
Telefonimüüjad on inimesed, kes proovivad müüa tooteid või teenuseid telefoni teel. Kuigi mõned neist müüjatest võivad tegutseda ausalt ja reegleid järgides, on palju neid, kes soovivad teha vigaseid ja petlikke tehinguid. Kui sa saad sellise kõne, on mõistlik olla ettevaatlik ning proovida mõista müüja lihtsaid asju, näiteks toote omadusi, hindu ja võimalusi. Võid küsida ka ettevõtte nime ja nende kontaktteavet. Kui sul tekib tunne, et tegemist on pettusega, on sul õigus pöörduda politsei või muu asjakohase ametiasutuse poole selle uurimiseks.

Petturid – kuidas neid ära tunda ja nendega toime tulla?
Telefonipetturid on tavaliselt inimesed, kes proovivad teid tõmmata raha välja eesmärkide ja pettuste kaudu. Need petised võivad rääkida sulle petukampaaniatest, kus sa oled võitnud suuri rahasummasid või neil võib olla teatud teave sinu kohta, mida nad kasutavad teie raha väljapressimiseks. Kui sa saad sellise kõne, peaksid sa säilitama rahu ja proovima mõista, mis toimub. Võid küsida ka kõnelejalt tema nime ja kontaktteavet ning seejärel pöörduda politsei poole nii kiiresti kui võimalik, et nad saaksid petturi kätte.

Pettused tundmatutelt numbrites – mida teha?
Tundmatud numbrid võivad sageli viidata pettusele. Petturid kasutavad sageli võõraid numbreid, et inimesi petta ja neilt raha välja pressida. Kui sa saad sellise kõne, on mõistlik jälgida mõnda põhilist tegevuskava, nagu kõnele mittevastamine, kõnelelletungimise blokeerimine, numbrid blokeerimine või teavitamine politseist.

Kuidas saab peita oma numbrit, kui helistad?
Kui sa tahad oma numbrit varjata, on mitmeid viise, mida saab rakendada. Seda tüüpi numbrite salastamist nimetatakse ka kõne anonüümsuseks ja see annab sulle võimaluse oma numbrit oma siseringi valitud inimestega jagamata helistada. Kõige lihtsam viis oma telefoni numbrit varjata on Interneti-põhiste pakkujate kaudu või mobiilis serverites. Nende kaudu helistades on sinu number sellele, kes kõnele või saatjale saabunud kirjale ei ilmu.

Järeldus
Telefonikõned võivad olla ebameeldivad ja häirivad. Kuid selles artiklis jagatud saladused aitavad sul paremini valmistuda ja neid vältida. Sealhulgas teadlikkus tundmatute numbritest, pettustest ja teadlik ellujäämisstrateegia nende segavate ja riskantsete kõnede osas. Kuid üldiselt peaksid meie soovitused julgustama sind hindama abi, mida võid tugineda, ja/või politseiteenistust, kui sinult nõutakse midagi või tunned end kuidagimoodi ohus.