Nullkulu

Nullkulu

kui palju maksavad breketid?

Kui palju maksavad breketid?

Breketid on spetsiaalsed ortodontilised seadmed, mis aitavad korrigeerida hambumust. Breketid on üks populaarsemaid viise hambaarsti kabineti külastamisel. Kui palju aga breketid maksavad ja millised on nende eelised ja miinused?

Breketite hinnavahemik Eestis

Breketite hind võib olenevalt asukohast ja tüübist varieeruda. Tallinna või Tartu piirkonna hinnad võivad olla erinevad kui perifeerses piirkonnas paikneva kliiniku omad. Samuti võivad varieeruda kuninglike (linguaalne), tava- või isegi Invisible breketite hinnad. Hinnad algavad tavaliselt 1500 eurost ja ulatuvad 4000 euroni või isegi rohkem.

Tava-breketite hinnad

Tava-breketid ehk metallisulamist breketid on ühed levinumatest breketitüüpidest. Need on väga tugevad ning saavad normaalsest igapäevaelust kergesti jagu. Tava-breketite maksumus varieerub vahemikus 1500 kuni 2500 eurot. Odavam on kaugemates piirkondades, lõuna- või idapoolsetes piirkondades.

Safira breketite hinnad

Safira breketid on valmistatud kristallist lähtuvalt ning on väga diskreetsed. Need breketid on värvilised, põsepuna või piimjas toonides ja sobivad ideaalselt inimestele, kes tahavad hoida madalat profiili. Safira breketite hind sõltub piirkonnast ja asukohast, kuid alates 2500 eurost võib neid hankida.

Linguaalsed ehk kuninglikud breketid

Linguaalsed ehk kuninglikud breketid on väga diskreetsed ja paigutatakse hammaste tagaküljele. Hambaid ei ole selles olukorras nii lihtne puhastada ja nende paigaldamise protsess on tavalisest breketite paigaldamise protsessist pisut keerulisem. Hind varieerub vahemikus 2500 kuni 4000 eurot.

Invisible breketid

Sarnaselt safira breketitele on invisible breketid eriti diskreetsed. Need breketid asetatakse hambapinna siseküljele ja on praktiliselt märkamatud. Invisible breketitel on isegi palju tavaliste breketidega võrreldes eeliseid. Kuid nende hind on tõenäoliselt ka tavalistest breketidest kõrgem.

Breketite eelised

Breketid teevad rohkem kui ainult ilusama naeratuse – nad suurendavad hammaste funktsioonaalsust, vähendavad hammaste vahelist kaugust, aitavad parandada hambumust ja annavad täiendava kaitse hammastele. Need eelised on kindlasti väärt breketite hinna tasumist.

Breketite miinused

Breketite miinused on raskemad hambapesu, toidu püüdmine breketite külge, ebamugavus, korduvad külastused hambaarsti juurde ning võib tekkida väiksemaid ebamugavusi, nagu näiteks tekkida võivad ebamugavad kohad suus. Hambapesu ja hammaste hooldamine on tavaliselt lihtsam, kui patsient on järjepidev ja investeerib õigetesse tööriistadesse.

Järeldus

Breketid võivad olla suurepärased investeeringud inimestele, kes otsivad hõlpsamat ja efektiivsemat võimalust oma hammaste korrigeerimiseks. Sellegipoolest on oluline meeles pidada, et breketite paigaldamisega kaasnevad kulud ja puudused. Patsiendid peaksid enne otsuse tegemist tutvuma mitme erineva breketitüübiga ning konsulteerima oma hambaarstiga.