Kui tihti beebit vannitada?
Beebisid tuleks vannitada nii, et nad tunneksid end puhtana ja õnnelikuna, kuid millal on see sobiv? Sellele küsimusele vastamiseks tuleb arvestada mitmete faktoritega, nagu beebi nahatüüp ja vanus. Uutel vanematel võib olla raske teada, kui sageli on beebi vannitamine tervislik ja ohutu.
Selleks, et vastsündinute ja imikute nahk ei kuivaks, tuleks neid vannitada kord nädalas. Kui beebi saab räpaseks või higiseks, saab teda pühkida märja lapiga. Vähemalt esimestel kuudel on oluline tagada, et nahk ei muutuks karmiks ja kuivaks. Ebapiisav vannitamine võib põhjustada nii lööbeid kui ka seenhaigusi.
Kaks korda nädalas vannitamine on ka hea, kuid ei tohiks seda sagedamini teha, kui nahk ei talu seda. Kui beebi nahk on normaalne või tundub tundlik, võib beebit iga päev pesta, kuid ainult sooja veega. Beebitegelikkuse korral on oluline kasutada spetsiaalset šampooni ja dušigeeli, mis on loodud vastsündinute ja imikute õrnale nahale.
Järgides mõningaid reegleid, saate beebi vannitamise ülesannet lõbusalt nautida. Näiteks võib beebi enne vannitamist sööta, et ta rahuneb ja rahulikumaks muutub. Vannitamise ajal tuleb beebile rääkida ja talle laulda, tehes protsessi lõbusaks ja meeldivaks.
Kui teie beebi on juba suuremaks kasvanud, võite vannitamist sagedamini teha. Võttes arvesse beebi füüsilist aktiivsust, määrdumisastet ja higistamist, võib suuremates vanustes last vannitada ka kaks korda päevas.
Kokkuvõtvalt, on oluline, et beebi vannitamist tuleks teha vastavalt tema naha vajadustele. Kuid kui beebi nahk on normaalne ja tundub vastupidav, võib teda pesta iga päev sooja veega. Beebi suplemine on suurepärane viis tema puhtuse tagamiseks ja lõõgastamiseks, kuid alati tuleb järgida ohutusnõudeid ja kasutada spetsiaalseid tooteid, mis on mõeldud väikelastele.