Nullkulu

Nullkulu

kuidas niite hooldatakse?

Kuidas niite hooldatakse?

Niidud on kõikjal meie ümber. Nende eest hoolitsemine ja nende heas seisukorras hoidmine on oluline nii muru vähendamiseks kui ka aiakujunduse säilitamiseks. Kuidas niite hooldada? Selles artiklis räägime niiduhoolduse põhitõdedest.

Vali õige niitja

Enne kui räägime niiduhooldusest endast, peame rääkima õigest niitjast. Niidukordade arv ja territooriumi suurus on olulised tegurid, mida tuleb arvestada õige niiduki valimisel.

Kui territoorium on väike ja niitmiskordade arv on väike, on hea valik akuga või elektriline niiduk. Elektriline niiduk sobib suurepäraselt piiratud alade jaoks, kuna kaabli pikkus piirab selle liikuvust. Kui territoorium on suurem, siis peab ostma niiduki, millel on suurem võimsus.

Kasutaja kogemuseks on otstarbekas valida ka ergonoomiline niitja. Sellega peaks olema lihtne ja mugav töötada nii parem- kui vasakukäelistel inimestel.

Hoolda niitmisteppe

Kõigepealt tuleb hooldada niitmisteppe. Enamikul niidukitel on teravad noad, mis liiguvad suure kiirusega, et niita rohtu. Kuna terad pöörlevad niidumisliigutuse käigus väga kiiresti, võivad see noad nüridaks muuta. Selle vältimiseks tuleks noad perioodiliselt välja vahetada.

Õige niidukõrgus

Järgmiseks kõige olulisemaks aspektiks on niidukõrgus. Kui niidukõrgus on liiga madal, võib see kahjustada taime juurestikku, mis omakorda võib põhjustada muru kuivatamist ja ebatervislikku kasvu.

Kui niidukõrgus on liiga kõrge, mõjutab see ka muru kasvu. Kui muru kasvab liiga kõrgeks, võib see lõppkokkuvõttes takistada päevavalgust muru alumiste osadele ja kahjustada ka selle kasvu. Ideaalne niidukõrgus sõltub muru tüübist ja selle kasvukiirusest. Keskmiselt on soovitatav muru niita kord nädalas, jättes kõrguseks umbes 4-5 cm.

Ühtlane niitmine

Niitmine ei ole ainult see, kui niidame muru madalamaks. Oluline on ka, et niidaksime muru viisil, mis oleks ühtlane. Mõnel juhul võib ebaregulaarne niitmine põhjustada niidetud rohu kõrgus muutumist selgelt näha.

Oluline on ka niita risti erinevates suundades, et muru oleks ühtlane ja väljamõeldud.

Perioodiline väetamine ja kastmine

Muru niitmine ei piisa muru heas seisukorras hoidmiseks. Sellel peavad olema ka sobivad kasvutingimused. Muru väetamine ja kastmine on aga olulised vahendid selle heas seisukorras hoidmiseks.

Perioodiline väetamine aitab murul kõrge kiirendusega kasvada ja seega hoida seda heas seisukorras. Samuti on oluline niisutada muru korralikult, et see ei muutuks kuivaks ja sellisena kaetak taimede juured.

Viimistlus

Viimistlus on viimane ja kõige olulisem osa teie muru hooldamisel. Pärast niitmist on aeg koguda muru jääke, võtta rohi ajusse ja pesta see, kui olete rohu niitnud. Rohu lehed on orgaanilised ja jätavad teie õuele ebameeldiva lõhna, kui nad jäävad niitmiskohta seisma.

Lisaks tuleks pärast viimistlust kärpida muru servad sirgelt, et see näeks välja kena ja professionaalne.

Kokkuvõte

Niite hoolitsus nõuab palju tööd ja hoolt. Kõigepealt tuleb valida õige niitja vastavalt territooriumi suurusele ja niitmiskordade arvule. Nii noad kui ka niiduki kõrgus tuleb perioodiliselt hooldada, et tagada niitmise korralik toimimine. Lisaks on oluline muru väetada ja kasta, et tagada tervislik kasv. Kõige selle jaoks on vaja viimistlust, et anda teie murule söödud välimus. Kui kõik need aspektid on võetud arvesse, jääb ainult nautida ilusat muru, mida olete kõigest hingest hoolitsenud.

Veel.