Kui võtame lühidalt, siis nihestus on seisund, kus üks kehalihastest või luudest on vigastatud ja nihkunud paigast. See võib juhtuda erinevatest põhjustest – kontsadega maandudes, kõvasti põrgatades või võimlemisel sundasendis liikudes. Sõltuvalt vigastuse laadist võivad inimestel olla erinevad nihestus sümptomid, nagu valu liigeses, turse ja piiratud liigutussuutlikkus.
Nihestamiseks on erinevaid ravi viise, sõltuvalt sellest, kui raske vigastus on. Kui tegemist on õrna nihestusega, võib ravi hõlmata lihtsalt puhkust, valu leevendamist valuvaigistite ja põletikuvastaste ravimitega ning koduse ravi meetodite kasutamist. Kui nihestus on raskem, võib vaja minna valutavat piirkonda piiravat sidet ja kipsi, et hoida liigest kohas, samuti võib määrata spetsiaalseid füsioteraapia harjutusi, et aidata taastada liigeste liikuvust.
Nihestamine on tavaline vigastus, kuid sageli on see vigastus, mis võib muutuda tõsiseks, kui seda ei ravita korralikult. On oluline olla tähelepanelik ja pöörduda arsti poole, kui alustad sümptomeid märkama. Järgides ravi korralikult, on võimalik täielikult paraneda ja tagasi naasta normaalsele elule.
Potentsiaalseid nihestusvigu on mitmeid, see peaks hõlmama järgmist:
Põlveliigese nihestus: kõige tavalisem nihestus ja see juhtub kui põlv on küljelt või tagant liigutanud.
Õlaliigese nihestus: see on üsna tavaline ja avaldub kehalise tegevuse käigus.
Pahkluu nihestus: see võib juhtuda ebaõnnestunult võimlemisharjutuste ajal, jalgpalli mängides.
Randme nihestus: see vigastus võib tekkida kehalise tegevuse ajal või isegi väikese kukkumise ajal.
Nihestus võib olla valus, ebamugav ja piirata teatud liikumisvõimalusi, kuid on ravitav. Esmaste sümptomite korral on oluline rakendada kohe esmaabi, seejärel pöörduda arsti poole, et teha kindlaks vigastuse määr ja alustada ravi. Parim viis nihestuse vältimiseks on alati hoida end tervena ja teha ettevaatusabinõusid.