Nullkulu

Nullkulu

kui kaua autoaku laeb?

Kui kaua autoaku laeb: Põhjalik juhend autoakude laadimise kohta

Autoaku on auto jaoks hädavajalik komponent, mis võimaldab autol käivituda. Kuid akud võivad oma eluea jooksul tühjaks saada ja neid tuleb laadida, et nad saaksid taas tööle hakata. Kui kaua autoaku laeb, sõltub paljudest teguritest. Selles artiklis annan sulle ülevaate sellest, kuidas autoakusid laadida, kui kaua nende laadimine aega võtab ja millised on erinevate akutüüpide eripärad.

Miks peab autoakusid laadima?

Autoaku peamine ülesanne on varustada autot vajaliku energiaga käivitamiseks ja kõigi muudeks elektri- ja elektroonilisteks süsteemideks. Kuid aja jooksul võib aku tühjaks saada ja selle pinget ei piisa enam auto käivitamiseks. Seetõttu on vaja akusid regulaarselt laadida, et tagada nende korrektne ja stabiilne töö. Kui aku on tühjaks saanud ja selles ei ole piisavalt energiat enam alles, tuleb see vahetada.

Milline on optimaalne laadimisviis?

Autoakusid saab laadida kahel viisil: kasutades laadijat või kasutades teist autot. Laadija kasutamine on tõhusam ja turvalisem meetod, kuid mõnikord on vajalik aku kiireks käivitamiseks kasutada teise auto abi. Sel juhul tuleb olla aga ettevaatlik, et vooluvahe ei oleks liiga suur, sest see võib kahjustada auto elektroonilisi süsteeme.

Laadija kasutamine

Laadija kasutamine on kõige turvalisem ja efektiivsem meetod autoakude laadimiseks. Laadija tagab, et aku laetakse õigesse pinge tasemesse ja voolutugevusse. Pärast laadimise lõpetamist lülitub laadija automaatselt välja, tagades seeläbi aku ülelaadimise.

Kuidas laadijat kasutada:

Ühenda laadija aku klemmidega. Positiivne (+) kaabli ots tuleb ühendada aku positiivse klemmiga ja negatiivne (-) kaabli ots tuleb ühendada akutrosse.

Vali sobiv laadimisrežiim. Laadijal on tavaliselt mitu laadimisrežiimi, et saaksite valida vastavalt akule erineva pingetase.

Reguleerige laadimisvoolu. Laadijal on tavaliselt nupud, millega saate reguleerida laadimisvoolu.

Alusta laadimist. Kui olete seadistanud laadimisrežiimi ja laadimisvoolu, võite alustada laadimist. Laadimine võib võtta aega paar tundi, sõltuvalt sellest, kui tühi aku on.

Lülitage laadija välja. Kui laadimine on lõpetatud, tuleb laadija välja lülitada ja lahti ühendada. Esmalt tuleb lahti ühendada negatiivne kaabel ja siis positiivne kaabel.

Teise auto kasutamine

Teise auto kasutamine on meetod, mida saab kasutada siis, kui akul ei ole piisavalt energiat käivitamiseks ja sul ei ole laadijat või on kiire. Kuid see meetod on riskantne, sest vooluvahe võib tekitada probleeme auto elektroonilistes süsteemides.

Kuidas teise autot kasutada:

Ühenda starterkaablid. Ühendage starterkaablid kahe auto vooluallika klemmide vahel. Positiivne kaabel tuleks ühendada töötava auto positiivse klemmiga ja seejärel tühja auto positiivse klemmiga. Negatiivne kaabel tuleks ühendada töötava auto negatiivse klemmiga ja seejärel tühja auto raamiga.

Käivitage töötav auto. Käivitage töötav auto ja laske sellel töötada minut või kaks, et anda tasa laadimisabinõud tööle.

Käivitage tühi auto. Pärast töötava auto käivitamist tuleb proovida käivitada tühi auto. Kui see ei lähe käima, laske töötava auto mootoril veidi aega jookseda ning proovige uuesti.

Lülitage autosid ükshaaval välja. Kui tühi auto on käima saanud, tuleb starterkaablid esmalt ära võtta tühjast autost ja seejärel töötavast autost. Kui see on tehtud, võid eemaldada starterkaablid.

Erinevate akutüüpide eripärad

On olemas erinevat liiki autoakusid ning iga akutüüp vajab erinevat laadimisrežiimi. Selles osas räägin erinevatest akutüüpidest ja nende laadimisnõuetest.

Pliiakud

Pliiakud on kõige levinumad autoakud, mis vajavad tavaliselt 14V pinge ja 5A laadimist. Kui kasutate tavapärast laadijat, on oluline, et see oleks täisautomaatne, et vältida tühjaks laadimist.

Liitium-akud

Liitium-akud on uusim tehnoloogia autoakudes. Need on kerged, väiksemad ja tõhusamad kui pliiakud, kuid neil on ka kõrgem hind. Liitium-akusid tuleb laadida tavalisest madalama pingega (umbes 13V), ning laadimisvool peab olema piiratud umbes 1A-ga.

AGM akud

AGM akud on spetsiaalselt loodud neile, kes kasutavad oma autot kõvasti või kellel on palju elektriseadmeid, nagu stereosüsteemid ja navigatsioonisüsteemid. Nad on tugevamad ja nõudlikumad kui tavalised pliiakud. Laadimisvool peaks olema umbes 10% akude ah-st tunnis. See tähendab, et 40Ah akude jaoks peaks olema laadimisvool vähemalt 4A.

Kui kaua autoaku laeb

Autoaku laadimine võib võtta aega sõltuvalt paljudest teguritest. Laadija ja aku võimsus, aku praegune seisund ja temperatuur on kõik tegurid, mis võivad aku laadimisaega mõjutada.

Kui aku on tühi, võib laadimine võtta mitu tundi. Kuid kui aku on osaliselt täis või vajab ainult järelejõudmist, võib see võtta ainult mõne minuti. Kui kasutate kvaliteetset laadijat, saate aku kiiremini laadida. Kõige kiiremini laaditakse aku siiski siis, kui teised elektroonilised seadmed on väljalülitatud.

Kokkuvõte

Autoakude laadimine on oluline osa auto korras hoidmisest. Kui akud saavad tühjaks, võib see põhjustada auto mitte käivitumise. Aku laadimine võib võtta aega mitu tundi sõltuvalt mitmest tegurist, sealhulgas aku praegusest seisundist. On oluline järgida õiget laadimisrežiimi ja valmistada ennast ette selleks, et vältida probleeme aku laadimisel. Pea meeles, et aku laadimisel on turvalisus esmatähtis.