Nullkulu

Nullkulu

mida teha kirsstomatitest?

Mida teha kirsstomatitega

Kirsstomatid on kindlasti meie aia suurepärane lisa. Kui teadsid, kuidas nende eest hoolitseda, siis nad kasvavad nagu umbrohud ja annavad sulle tõeliselt hõrgutava toiduvaliku. Selle artikli eesmärk on võimaldada sulle paremat arusaama sellest, kuidas saaksid hoida oma kirsstomatid tervena ja saavutada nende küpsemisel maksimaalne maitse.

Peenarde ettevalmistamine

Kui valmis oled alustama kirsstomatite kasvatamisega, pead esmalt otsustama oma aiale sobivaima koha. Kirsstomatid vajavad päikest vähemalt kuus tundi päevas, mistõttu pead leidma sobiva koha, sest ilma päikeseta ei kasva nad piisavalt kiiresti, et jõuda küpsemiseni.

Kui välja oled valinud päikesepaistelise koha, siis pead järgmise sammuna valmistama peenra. Selles peenras peaks vähemalt 20 sentimeetri sügavusse olema kombineeritud hea õhuvahetusega pinnas, mis sisaldab piisavalt toitaineid ja vett, kuid mis ka äravoolu korral kergesti kuivab.

Istutamine ja toitmine

Kui peenar on valmis, siis aeg on istutada kirsstomatitel. Istutamisel pead järgima kindlat kaugust, kuna kirsstomatid võivad üksteisele liiga lähedal kasvades üksteist takistada ja nõrgestada. Soovitatud kaugus taimede vahel on umbes 50 sentimeetrit.

Külvamise järel on aega kirsstomatite toitmiseks. Kirsstomatite kasvatamisel on väetis äärmiselt oluline. Kuna antud juhul on väga oluline viljade kvaliteet, on tähtis valida õige väetis. Väetis peab sisaldama lämmastikku, fosforit ja kaaliumi, kuna kõik need elemendid on taimede kasvu jaoks vajalikud.

Kastmine

Kastmisel tasub jälgida, et kastmisvesi ei pritsiks lehtedele, sest see võib põhjustada taimehaigusi. Kui sa jätad taimed niiskuse kätte pikaks ajaks, ei saa nad piisavalt hingata ja võivad hakata mädanema. Kasta tuleks kirsstomatid regulaarselt, kuid samas mitte liiga sageli.

Kahjurite tõrje

Kui kasvatad kirsstomateid, siis kahjurite tõrje on kindlasti üks olulisemaid asju, mida tuleb nendega kaasnevalt teha. Kirsstomatite kaitseks saate kasutada mõnda taimekaitsevahendit (nt. insektitsiidid), mis uriini- ja sapipõiega võivad aidata vähendada taimehaiguste levikut.

Haiguste ennetamine ja ravi

Kirsstomatid on tundlikud erinevate haiguste suhtes, mida on varases staadiumis raske ära tunda. Siiski võib haiguste olemasolu märgata asjaolust, et lehtede värvus on muutunud, lehed näevad peenikesed ja loidad välja. Nende sümptomite korral on aeg reageerida ja haigust ravida.

Kokkuvõtlikult

Kirsstomatite kasvatamisel tuleb jälgida palju tingimusi. Peate tagama, et neil on piisavalt päikesepaistet ja kasutama õiget pinnast, korralikult toitma, kastma ja kaitsema neid kahjurite või haiguste eest. Kuid nende kasvatamine võib anda suurepäraseid tulemusi, kui järgitakse kõiki soovitusi ja nõuandeid. Tehke seda kõike õigesti ja saate nautida maitsvaid kirsstomateid pikka aega.

Veel.