Nullkulu

Nullkulu

kuidas toodetakse briketti?

Kuidas Toodetakse Briketti: Üksikasjalik Teave

Mida sa tead briketti tootmisprotsessist? Enne kui üksikasjalikult selgitame, kuidas tehakse briketti, on oluline mõista, miks inimesed seda teevad. Brikett on pikaajaline alternatiiv, et saavutada puidu jäätmeid suurem kasutamine. See on majanduslik, ökoloogiline ja energiatõhus alternatiiv biomassi kasutamiseks või kivisöe tarbimiseks.

Brikettide tootmine on lihtne protsess, mis hõlmab puitmaterjali kogumist, selle seebiga pesemist ja kaotamise kuivatamist. Seejärel pannakse see purustureisse, kus seda purustatakse ja segatakse töötlemise jaoks. Kasutatakse vett, et luua ühtlast segu, mis mängib granulaatse muunduri kaudu.

Briketi tootmine oli kümnendi alguses väga levinud. Kuid tänapäeval on briketti tootmine automatiseerunud ja tõhus. Selles artiklis uurime, kuidas täna brikette toodetakse ja millised on nende eelised.

Puidu Materjalide Kogumine

Briketid valmistatakse peamiselt puiduhakist, saepurust, laastudest ja muudest puidu jäätmetest. Need on sobivad materjalid, sest need on korralikult töödeldud, et saada kõige sobivam suurus ja niiskus.

Kui võtame laastud, siis esimene samm nende kasutamisel briketi tootmiseks on eemaldada võimalikult palju mustust ja tolmu, et neid oleks lihtsam käsitleda. Briketti tootmiseks vajalikuks materjaliks on lõhkumata 10-15 cm pikkused puutükid.

Materjalide Pesemine

Enne materjalide kättesaadavaks tegemist on oluline neid korralikult pesta. Selleks kasutatakse sageli tolmueemaldussüsteemi või voolikut, mis pesuaineid munastab.

Kuivatamine

Kui materjalid on puhastatud, kuivatatakse need 3-4 päeva ventilatsiooniga ruumides, kus pole liiga niiskust. Pealegi tuleb materjale mitu korda ümber kallata, et need kuivaksid ühtlaselt.

Purustamine ja Segamine

Kuivatatud materjalid juhitakse purusturitesse. Neid tuleb purustada võimalikult peeneks ja tekitada sobiv osakeste suurusega materjali. Seejärel segatakse erinevad materjalid, et saada homogeenne segu.

Ühtlustamine

Pärast materjalide segamist ja purustamist veetakse need liivapaberiga kokku. See protsess annab materjalidele ühtluse ja välistab nende purunemise.

Brikettimine

Kõikidel briketimasinatel on sarnane tööpõhimõte. Briketitööstuses kasutatakse peamiselt pressimislahendusi. Pressid ehitatakse nii, et materjal massib nõutud kuju ja suuruse alusel. Pressimisel puutub materjal kokku kõrge survega, mis vajub seda umbes 200-tonnilise jõuga.

Kuumutus

Viimane etapp protsessis on briketi kuumutamine 350-400 kraadini. See protsess kestab umbes üks tund ja sellel on mitu eesmärki. Esiteks, teisendab see orgaanilise aine pressimise ja ainevahetuse abil happeliseks. See eemaldab minimaalse mustuse ja tagab selle jõudmise sobiva kuju ja suurusega.

Lõppsõna

Briketid on leidnud teed paljudesse majapidamistesse kogu maailmas. Need on võrgutavad paljude erinevate tüüpi energiaallikate jaoks, sealhulgas kodude kütmiseks, ja neid kasutatakse ka suuremate energiaprojektide puhul. See pole mitte ainult suurepärane võimalus puidujäätmete ärakasutamiseks, vaid see on ka ökoloogiliselt tõhus viis kulude kokkuhoiuks pikas perspektiivis. Enamik brikette tootvaid tehaseid kasutavad ka taastuvaid energiaallikaid, mistõttu on briketid valmistatakse loodusega sõbralikuks. Loodan, et see artikkel aitas teil mõista brikettide valmistamise protsessi ja nende väärtust.