Nullkulu

Nullkulu

mis aitab veenilaiendite vastu?

Mis aitab veenilaiendite vastu?

Veenilaiendid on oma esialgu üsna kergena tunduva tervisliku seisundi hulgas, mida kahjuks sageli ignoreeritakse. Kuid see võib põhjustada tõsisemaid tüsistusi, nagu krambid, sügelus, valu, turse ja isegi haavandid. Seetõttu on oluline teadvustada, et talitlushäired veresoontes vajavad ravi. Järgmine artikkel on mõeldud selleks, et valgustada, kuidas toimida veenilaiendite korral.

Kuidas veenilaiendid tekivad?

Veri siseneb kopsudest südamesse, kus sellest eraldatakse hapnik. Süda seejärel pumbab täis hapnikuga verd keha aeroobseks treenimiseks, varustades kõikide kehaosadega korraga. Siis voolab veri tagasi südamesse ja uus tsükkel hakkab taas pihta.

Aga veri võib ka kinni jääda. See võib juhtuda, kui veenid, mis voolavat verd südamesse, kaotavad järsku oma elastsuse. Sel juhul veri ei liigu enam nii sujuvalt ja selle liikumine rakkudesse aeglustub. Selle tagajärjel võib voolata tagasi jalgadesse, tekitades veenilaiendeid.

Mida peaks teadma veenilaiendite sümptomitest?

Veenilaiendid ei pruugi olla kohe nähtavad. Sageli ei pruugi unustatud sügelus, valu ja turse üldse tekitada kahtlust, et võiks olla millegagi viga.

Parim viis veenilaiendite avastamiseks on oma jalgadele tähelepanu pööramine. Kui näete, et veenid on laienenud ja twistitud, peate mõtlema veenilaienditele.

Ärge oodake, kuni valu või turse käiku võtab. Kui tunnete oma jalgades valu, siis otsige professionaalset nõu.

Kui sageli te peate jalgu tõstma veenilaiendite vältimiseks?

Kui te olete kulutanud pikka aega, mis tähendab, et olete sel seisukohal pikka aega, suureneb üldiselt teie risk veenilaiendite tekkeks. Sellepärast on oluline tegeleda tervislike harjumuste ja elustiilimuutustega, et vältida veenilaiendite esinemist.

Üks lihtsamaid viise veenilaiendite ära hoidmiseks on jalgade tõstmine kõrgemale südamest. See takistab vere taastuva voolu liikumist jalgade poole, mis aitab vähendada surve jalgades. Selleks võiksite kasutada padi, mis asetseb rullidele ja asetab jalgade alla.

Kui pikka aega tuleks jalg üles tõsta?

Kuna iga inimese vereringe on erinev, on raskem anda seda küsimust ühemõttelisi vastuseid. Mõned inimesed vajavad jalgu tõsta vaid 10–15 minutit, samal ajal kui teised vajavad tunde. Sellepärast ongi oluline minna arsti juurde, et saada kõike hõlmav soovitus.

Millised on veenilaiendite ravi meetodid?

Kui teil on juba veenilaiendid, võib olla liiga hilja neid ennetada. Kuid kui otsite võimalusi, kuidas nende teket vähendada, võib olla mitmeid meetodeid:

Veojõu ravi

See on üks tavalisemaid meetodeid, kus veenide laienemine riivab archi piirkonda, nii et verevool taandub ja taandub.

Raadiosageduste läbilaskmine

Selles protseduuris kuumutatakse veeni raadiolainete abil, mis kutsub esile veeni teraapia. Ka pärast turse eemaldamist võib tekkida valu suurenemine.

Kirurgiline ravi

Kõige tõsisema meetodina tuleks seda meetodit vältida, kuna see võib põhjustada erinevaid tüsistusi.

Järeldus

Veenilaiendid ei ole lihtsalt kosmeetiline probleem. Kui te ei tegele nendega, võib see põhjustada tõsisemaid terviseprobleeme. Seetõttu on oluline vältida nende teket tervislike eluviisimuutustega, nagu jalade tõstmine südamest kõrgemale ja vereringe mõjutavate harjutuste tegemine. Samuti võite kaaluda ravi valitsevale kontorile. Lõpuks on oluline meeles pidada, et teie jaoks sobiv parim ravimeetod sõltub teie tervisest.

Veel.