Nullkulu

Nullkulu

mida teha kui süda puperdab?

Mida teha, kui süda puperdab

Südame puperdamine on sümptom, mida paljud inimesed kogevad elu jooksul, sest see on tavaline probleem, mis on seotud südamelihasega. Kui aga südame puperdamine muutub sagedasemaks ja kombineeritakse teiste sümptomitega nagu õhupuudus, valu rinnus, ebaregulaarne pulss, väsimus või pearinglus, siis on aeg külastada arsti.

Selle artikli eesmärk on anda teavet selle kohta, mis on südame puperdamine, selle võimalikud põhjused ja see, mida saate ise teha, et vältida südame puperdamist.

Mis on südame puperdamine?

Südame puperdamine või kiire südamelöögi tunne on sensatsioon, mida mõned inimesed kirjeldavad kui südame lööki, mis hüppab või põrkab rinnus. See on tingitud südame rütmi muutusest, mis on seotud südamelihasega. Sümptomid võivad ilmneda või kaduda spontaanselt ning need on erineva intensiivsusega.

Südame puperdamine võib olla kahjutu. Kuid kui see juhtub sageli või kestab pikka aega, võib see olla märk tõsisematest terviseprobleemidest, näiteks kõrge vererõhk, kõrge kolesteroolisisaldus, diabeet, kilpnäärmehaigus, alkoholitarbimine, suitsetamine või südamehaigused.

Millised on südame puperdamise sümptomid?

Südame puperdamise sümptomid varieeruvad inimesiti. Mõnedel inimestel puuduvad sümptomid, samas kui teised tunnevad südame puperdamist ja teiste südamelöökide vahelejätmist. Teised sümptomid võivad hõlmata õhupuudust, valu rinnus, liigset higistamist, pearinglust, iiveldust, väsimust või põletustunnet rinnus.

Mis põhjustab südame puperdamist?

Südame puperdamise põhjused on erinevad ja sõltuvad inimesest. Mõned inimesed kogevad seda stressi, unepuuduse või liigse kofeiinisisalduse tõttu. Siin on mõned tavalised südame puperdamise põhjused.

Südamehaigused: südame rütmihäired, südamepuudulikkus, südameklapi häired või müokardi infarkt.

Kõrge vererõhk või kõrge kolesteroolisisaldus.

Kilpnäärme alatalitus või ületalitus.

Seedetrakti probleemid: söögitoru sphincteri häired, gastroösofageaalne reflukshaigus.

Hormonaalsed muutused: menopausi ajal, raseduse ajal või hormonaalsete rasestumisvastaste vahendite kasutamise ajal.

Liigne alkoholitarbimine.

Suitsetamine.

Kuidas vältida südame puperdamist?

Südame puperdamise vältimiseks on vaja muuta mõningaid eluviise. Järgnevad on mõned soovitused, mis aitavad säilitada tervislikku südame tervist.

Kasuta stressi vähendamise tehnikaid: meditatsioon, jooga või sügav hingamine.

Võta aega magamiseks: maga 7-8 tundi ööpäevas.

Piira kofeiinisisalduse tarbimist.

Liiguta ennast: harjuta regulaarselt kehalist aktiivsust.

Söö tervislikult: süüa rohkem puu- ja köögivilju, täisteratooteid, lahja liha ja mereande.

Piirata alkoholitarbimist.

Lõpeta suitsetamine.

Kokkuvõte

Südame puperdamine võib olla tavaline probleem, kuid kui seda juhtub sageli või kestab pikka aega, siis kaaluge arsti külastamist. Südame puperdamise sümptomid võivad hõlmata õhupuudust, valu rinnus, liigset higistamist, pearinglust, iiveldust, väsimust või põletustunnet rinnus. Südame puperdamise põhjused on seotud südamehaiguste, kõrge vererõhu, kilpnäärme haiguste, seedetrakti problemide, hormonaalsete muutuste, alkoholitarbimise või suitsetamisega. Kuid südame puperdamise vältimiseks on võimalik muuta oma eluviise. Harjuta regulaarselt kehalist aktiivsust, söö tervislikult ja piira stressi ning kofeiinisisalduse tarbimist.