Nullkulu

Nullkulu

kus saab teha puugivaktsiini?

Kus Saab Teha Puugivaktsiini?

Kui olete looduses armastaja, siis teate tõenäoliselt, kui tähtis on kaitsta end puukide eest. Eriti Eestis, kus puukide nakkusoht on väga kõrge. Üks võimalus end kaitsta on puugivaktsiini saamine. Kuid kus täpselt saab puugivaktsiini teha? Selles artiklis uurime, kust saab teha puugivaktsiini Eestis.

Mis on Puugivaktsiin?

Enne kui uurime, kus saab teha puugivaktsiini, on oluline teada, mis see vaktsiin on ja mida see teeb. Puugiviiruse nakkuste vastase vaktsiini eesmärk on kaitsta nakkuse eest, mida puugid võivad kanda. See vaktsiin hõlmab kahte tüüpi viirust: TBE (puukentsefaliidi viirus) ja borrelioos.

TBE viirus põhjustab kõrge palaviku, peavalu, nõrkuse, oksendamise ja kaelalihaste jäikuse. Mõnedel inimestel võivad tekkida ka neuroloogilised sümptomid, nagu halvatus. Borrelioos põhjustab palavikku, külmavärinaid, peavalu, kaela- ja seljavalu ning naha punetust.

Puukide leviku tõttu on Eestis väga oluline saada puugivaktsiin. Hoidke lugemist, et teada saada, kus saab teha puugivaktsiini Eestis.

Kus Saab Teha Puugivaktsiini Eestis?

Esiteks, enne puugivaktsiini saamist peate broneerima aja arsti vastuvõtule. Teid tuleb vaktsineerida vastavalt vanuselisele soovitusele; vaktsiini saab anda alates eluaastast.

Niisiis, kus täpselt saab puugivaktsiini teha Eestis? Puugivaktsiini saab teha igas Eesti perearsti kanslis või raviasutuses, kus on olemas vastav varustus ja koolitatud tervishoiutöötajad.

Vaktsiin tuleb peale seda, kui olete kokku leppinud arsti vastuvõtuaja süstida lihasesse. Vaktsiini süst tuleb teha kahes annuses. Esimene annus antakse esimesel külmal perioodil, oktoobrist aprillini. Teine annus antakse alles kuus kuud hiljem esimese süsti järel. Täiskasvanud saavad vaktsiinihelega immuunsuse esimese annuse järel.

Kas Puugivaktsiin On Ohutu?

Puugivaktsiini teada saamiseks on oluline teada, kas see on ohutu. Enamik inimesi talub puugivaktsiini väga hästi. Kuid nagu kõigi vaktsiinide puhul, võivad ka puugivaktsiinil olla kõrvaltoimed. Need kõrvaltoimed võivad olla näiteks punetus ja turse süstekohal, peavalu, lihasvalu ja palavik.

Kõrvaltoimed on tavaliselt kerged, lühiajalised ja mööduvad iseseisvalt. Kuid ärge kartke kõrvaltoimesi ja kui märkate endal või lapsel tõsist või pikaajalist kõrvaltoimeid, pidage nõu oma perearstiga.

Kui tihti peaks Puugivaktsiini tegema?

Et hoida nakkustundlikkust kõrge, on oluline puugivaktsiini õigeaegselt teha. Puugivaktsiin vajab kahe süsteprotsessi läbimist; esimene süst antakse esimesel külmal perioodil, oktoobrist aprillini, ja teine 6 kuud hiljem pärast esimest süsti. Täiskasvanuid vaktsineeritakse esimest korda oktoobrist aprillini lihastes vakstsiin veenavad endas immuunsust süal oma elu.

Conclussion

Tähtis on teadvustada, kui oluline on puukide eest kaitsta. Kui elate Eestis, on puuginakkused suur risk. Seega, kus saab teha puugivaktsiini, on oluline teada. Puugivaktsiini saate teha igas Eestis asuvas perearsti kanslis või raviasutuses. Kui olete läbinud kaks annust vaktsiini, tunnete end kindlalt, et olete kaitstud puukide vastu!

Veel.