Mis on digifoto?
Digifoto on fotograafia liik, mis kasutab digitaaltehnoloogiat pildi salvestamiseks, töötlemiseks ja jagamiseks. Digifotod on digitaalsed faile, mis sisaldavad teavet iga piksli kohta. Seega erinevad nad traditsioonilistest filmipiltidest, mis salvestavad pildi füüsilisel kilel.
Digifoto maailm pakub palju võimalusi nii harrastajatele kui ka professionaalsetele fotograafidele. Digifotograafia kui valdkonna areng on viimase kümnendi jooksul plahvatuslikult kasvanud ja muutunud üha populaarsemaks. See on tõenäoliselt tingitud sellest, et digitaalse foto tegemine on palju taskukohasem ja lihtsam kui kunagi varem.
Digifotod on tavaliselt salvestatud digitaalsesse kaamerasse, kuid võivad olla ka telefone, tahvelarvuteid ja muid seadmeid. Digifotod on teisendatud analoogsignaalist digitaalsignaaliks, mis salvestatakse digitaalse nimivõrgu mällu.
Digifotodega võib teha palju asju, sealhulgas muuta neid Photoshopi sarnaste programmite abil või printida neid ilusateks klaasist, paberist või muudest trükistest. Digifotod võivad olla eri formaatides nagu JPEG, PNG, TIFF ja RAW formaadid.
Digifotograafia eeliseks on see, et fotograafia on nüüd kättesaadav kõigile, kellel on digitaalkaamera. Digifotod või pildid on kooskõlas Interneti-ajastu rütmiga, kuna neid saab koheselt ja hõlpsasti jagada sotsiaalmeedia võrkudes nagu Twitter, Facebook või Instagram.
Digifotode tegemine on kogu protsessi jooksul peaaegu et täielikult automatiseeritud. Paljud kaamerad on loodud seda silmas pidades. Selle automaatika tulemusena võib mõne arvates digifotograafia kaasa tuua fotograafide halvenevad oskused. Kuigi see on tõsi osalise automaatika kasutamise suhtes, näitavad digifotode tulemused vajadust ustavalt kajastada reaalseid värvitoone ja muid üksikasju.
Digifotograafia viib fotode ja pilditöötlusvõimalused uutele tasemetele. Digitaalse pilditöötluse tarkvara, näiteks Photoshopi abil, on võimalik redigeerida, korraldada ja töödelda digitaalseid fotosid lihtsa klõpsuga . See tähendab, et fotograafid ei pea enam tohutult aega kulutama fotode muutmiseks, kui neil on igal ajal kaasas tahvelarvuti või sülearvuti.
Kui otsustate teha digifotograafiat, on hea, et alustada mõnest põhiõpetusest. Selleks on erinevad digifotograafia kursused ja raamatud, aga ka artiklid ja ülevaated veebis. Nagu iga uue oskusega, nõuab ka digifotograafia tehnika harjutamist. Siiski on tagasiside kohe olemas digitaalsete kaamerate LCD-ekraanide abil, mis võimaldavad näha pilti otse kaameras.
Järeldus
Kokkuvõtteks tuleb märkida, et digifotograafia on muutunud äärmiselt populaarseks tänu digitaalsete kaamerate arengule. Digifotograafia on märkimisväärne valdkond, mis pakub suure tintagrammi erinevaid võimalusi. Igaüks, kes soovib selle oskuse omandada, saab seda teha, järgides sobivaid juhiseid, kursusi ja harjutamist. Digifotograafia pakub palju erinevaid võimalusi ja on kindlasti fotohuviliste seas kestvalt populaarne.