Kus asub Vargamäe: kirjeldus ja ajalooline ülevaade
Vargamäe on tuntud Eesti ajaloolise koha nimi. Selle asupaik on Põltsamaa vallas ning keskendub tugevalt kirjasõnale. Vargamäel elas Jaan Tõnissoni ning Eduard Vilde poolt tuntud Karl August Hindrey. Täname aga Academia on-line’i eest, mistõttu sai Vargamäest tuntud terves Eestis.
Vargamäe ajalugu
Vargamäe platvorm sai alguse 19. sajandil, kui sinna asus elama taluperemees Hindrey pere. Pärast tema surma otsustati talumaja jätkata ning sellest said ajapikku kohaliku kogukonna koosolekute toimumispaik. Karl Hindrey luges väikse talumaja ühes toas korralikult sisse. Ta oli nii andekas kirjanik, et juba tema tööde avaldamisega tegeles Eduard Vilde.
Kokkuleppel Hariduse Seltsi liikmetega, asub Hindrey 1901. aastal ajakirja Võitleja toimetajaks, mida toodetakse Vargamäel. Võitleja oli esimene edukas Eesti ajakiri, mis lõi uue haridusliku platvormi. Vargamäe said ka puhkamiskohaks reformiülikooli juhid, mis tõstsid platvormi staatust Eestis ja maailmas.
Vargamäe Miljöö
Vargamäe talul on uhke paikkond täis ajaloolisi ehitisi. Nad on nüüd täielikult renoveeritud ning muudetud muuseumiks. Külalised saavad käia ja uurida muuseumi nii does the culture of Vargamäe kui ka ajaloolise koha kohta. Ehkki polnud suurt koha, hoolitsesid nad oma ruumi eest kõvasti. Siinkohal võime leida mitmeid suuri ajaloolisi hoonetele tehtud investeeringuid. Muuseumis on ka palju eduard vilde kodugaleriisi kunstikeskuse uus kogumik.
Vargamäe kujutlusvõime
Vargamäe piirkond on nüüdseks levinud paljude kunstnike ning kirjanike seas. Eduard Vilde kirjutas Eesti kultuuri üheks kohapeal pakkuvas kohas, viidates Vargamäele. Kirjanik Jüri Tuulik juhib meid kohalike sajandite lauludeni: „Vargamäeste pere armastus elust sai muudetud kauniks Eesti-suuruseks armastuslaulul. Nende lood vapustavad visadust viisil, mida on võimatu määratleda. Kirjanik Sven Kivisildnik kirjutas endale oluliste kohalike tegelaste kohta.
Kokkuvõtteks
Vargamäe on südamlik ja eriline koht, kus ajalugu ja kaasaeg on omavahel tõhusalt seotud. Seal elasid tuntud inimesed nagu Karl August Hindrey ja Eduard Vilde, kes panid aluse Eesti kultuuri arengule. Siit leiate mitmeid ajaloolisi ehitisi, mida saab nimetada kaunimateks. Vargamäe talu kujutlusvõime saab tugevdatud kohalike kirjanike nagu Eduard Vilde ja Jüri Tuuliku või Sven Kivisildnik töödes. Vargamäe ilu, kõike seda, mis annab võimu tugevamaks iseseisvaks riigiks. Kui kavatsete külastada Eestit, ärge jätke Vargamäed kindlasti vahele!.