Nullkulu

Nullkulu

mida teha lõhest?

Mida teha lõhest?

Lõhe on üks populaarsemaid kala liike terves maailmas. Eriti väärtuslikuks peetakse teda just kalaõlide ja omega-3 rasvhapete tõttu. Lõhe võib olla ahvatlev mitte ainult meile, vaid ka paljudele kiskjatele, näiteks kormoranidele ja meritähtedele. Kuid kas sa teadsid, et lõhe püük võib mõjutada tema populatsiooni ja isegi keskkonda märkimisväärselt? Selles artiklis jagamegi sulle paljusid erinevaid viise, kuidas lõhe populatsiooni ja keskkonda kaitsta.

Püüa vähem lõhet

Lõhe on üks populaarseimaid kalaliike, mistõttu püütakse teda ka suurtes kogustes. Kuna lõhe populatsioonid on erinevates piirkondades erineva suurusega, on oluline teha kindlaks, kui palju lõhet saab püüda, et mitte mõjutada tema populatsiooni liialt. Seda nimetatakse püügisurveks ning asutused saavad seda reguleerida, et vajadusel lõhet kaitsta. Kui sul on võimalik, siis vali alternatiivseid kalu nagu forell, mis on sama maitsev ja toitev nagu lõhe.

Osta ainult sertifitseeritud lõhet

Kui sa endiselt soovid lõhet osta, siis vali selleks sertifitseeritud lõhe. Need on kalad, mis on kasvatatud ja püütud järgides kindlaid keskkonnakaitselisi standardeid ning nende püügipiirkondades ja kasvatustes on läbi viidud auditid.

Vali rohkem kohalikku lõhet

Mida kaugemale lõhest sa osta, seda suurem on keskkonnakahju tema transportimise ja töötlemise tõttu. Kui sa ostad kohalikku lõhet, siis ei kahjusta sa tarbevedu ning sa aitad kaasa oma kogukonna majandusele.

Piirata oma lõheseiklust

Lõhe püüdmine põhjustab suuremat ökoloogilist jalajälge kui lõhe püüdmine kalakasvatustes. Kui sul on võimalus, siis vali kala kasvatamine ja tarbimine, selle asemel et seda ise loodusest püüda.

Võitle tarbetu plastprügi vastu

Kunagi ei tea, kuhu sinu tarbimisest tekkinud plastprügi lõpuks satub. See võib lõpetada merepõhjas, kus see mõjutab negatiivselt kogu ökosüsteemi. Seega, kui sa vähendad oma tarbimist, siis aitad kaasa ka lõhe populatsiooni ja keskkonna kaitsele.

Kaitse pesitsuskohti

Lõhe pidi saama pesitseda puhtates veekogudes. Seega on oluline, et me kaitseksime nii magevett kui ka mereveekogusid. Eriti tuleks kaitsta lõhede pesitsusalasid nagu ojad ja jõed.

Jagage teavet keskkonnakaitse kohta

Paljud inimesed ei pruugi teada oma tegevuse keskkonnamõju ja see puudutab ka lõhe püüki. Seega, kui sa jagad kasulikku teavet, siis aitad sa kaasa keskkonna kaitsele ja võid ka teisi inimesi oma teadmistega üllatada.

Kokkuvõte

Lõhe võib olla suurepärane kala, kuid tema populatsiooni ja keskkonda tuleb kaitsta. Kui sa teed väikeseid muudatusi oma tarbimisharjumustes või jagad teisi keskkonna kaitse võimalusi, siis aitad sa kaasa kogu planeedi säilitamisele. Seega teeme jõupingutusi, et muuta oma käitumist, ära raiska meie planeedi ressursse.

Veel.